Staff List

2017 STAFF LIST

Leadership
Principal
 -Jane Cavanagh-Eyre:  Ext 701

Associate Principal – Ateel Sudhakar:  Ext 703

Deputy Principal – Deb Cooke:  Ext 704

Deputy Principal – Gail Colby:  Ext 705

Deputy Principal – Shoba Segar:  Ext 706

School Development Leader Dillon Rungan: Ext 802

Business Manager – John Jacka:  Ext 707

 

SENIOR SCHOOL: Liaison – Ateel Sudhakar
PURIRI (Y6)
Y6                   Dillon Rungan,Y6 Team Leader, Rm 2:  Ext 802
Y6                   Emma-Jane Cladwell, Rm 1:  Ext 801
Y6                   Paul Grant, Rm 4:  Ext 804
Y6                   Millie Woodward, Rm 3:  Ext 803

KAURI (Y5)
Y5                   Gabby Robinson, Y5 Team Leader, Rm 6:  Ext 806
Y5                   Ryan Abbott, Rm 5:  Ext 805
Y5                   Ian Galvan, Rm 7:  Ext 807
Y5                   Sonja He, Rm 8:  Ext 808

MIDDLE SCHOOL: Liaison – Deb Cooke
KOWHAI (Y4)
Y4                  Casey Gilligan, Y4 Team Leader, Rm9:  Ext 809
Y4                  Sharon Overall, Rm 10:  Ext 810
Y4                  Huda Parvez, Rm 11:  Ext 811
Y4                  Charlotte Priestly, Rm 12:  Ext 812

POHUTUKAWA (Y3)
Y3                    Justine Singh, Y3 Team Leader, Rm 18:  Ext 818
Y3                    Irena Ekens, Rm 16:  Ext 816
Y3                    Shannon Starr, Rm 17:  Ext 817
Y3                    Makia Gibson, Rm  19:  Ext 819

JUNIOR SCHOOL: Liaison – Gail Colby – Year 2
TOTARA (Y2)
Y2                   Rose Hansen, Y2 Team Leader, Rm 25:  Ext 825
Y2                   Hayley Morris, Rm 26:  Ext 826
Y2                   Millie Rowan, Rm 27:  Ext 827
Y2                   Georgia Cavanagh, Rm 28:  Ext 828

JUNIOR SCHOOL: Liaison – Shoba Segar – NE/Year 1
MANUKA (NE/Y1)
Y1                  Jessie Taylor, NE/Y1 Team Leader, Rm 23T:  Ext 823
Y1                   Grace O’Reilly, Rm 22O:  Ext 822
Y1                   Brittany Mills, Rm 20M:  Ext 821
Y1                   Sarah Jacobs, Rm 20J:  Ext 820
NE/Y1           Laura Snow, R22: Ext 822
NE                  Fiona Lovatt, Awhina 1: Ext 829

MUSIC SPECIALISTS
Chrissy Nutt, Music Room:  Ext 814                  

LIBRARY SPECIALIST              
Sharon Overall:  Ext 811

TEACHER RELEASE
Helen Kilgour
Gina Potter
Carolyn Davison
Olwen Thomson
Nicky Johnson

ESOL
Sarah Shephard

SCHOOL SUPPORT – ADMINISTRATION
SCHOOL OFFICE
Enrolments Officer/Principal’s PA
‘Asena Helu: Ext 723

Finance/Administration Assistant
Maree Pearson: Ext 709

Receptionist/Administration Assistant
Nicki Bellotti: Ext 710

Receptionist/Administration Assistant
Amy Patterson: Ext 701

RESOURCES/ICT
Resource Technician / ICT Support
Regina Cooke: Ext 711

SCHOOL SUPPORT STAFF
LEARNING
Teacher Aides
Tracey Archer
Josephine Chien
Debbie Macintyre
Shalini Mathur
Sujata Modak
Helena Orr
Abbey Lee                                             

PROPERTY
Caretaker
Tai Temoana

Assistant Caretaker   
Andrew

Cleaners
Lilian Fascene
Rongo Kirirua
Li Yan Ling
Ete Temoana

UNIFORM SHOP
Amy Patterson

STAFFROOM     
Li Yan Ling

LUNCHROOM
Mariam Guan